101 Poezi dashurie View larger

101 Poezi dashurie

Bertolt Brecht BD0470

New product

Përshkrim i shkurtër

Përmbledhja poetike 101 poezi dashurie nga Bertolt Brecht përfshin shumicën e soneteve, këngëve, baladave dhe poezive të tjera të shkrimtarit me temën e dashurisë. Zgjedhur e shqipëruar nga Ardian Klosi.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789928409409
Viti i botimit2011

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një përzgjedhje e poezive të dashurisë së Bertolt Brechtit. Ky libër përfshin shumicën e soneteve, këngëve, baladave dhe poezive të tjera të shkrimtarit me temën e dashurisë. Veçanërisht sonetet u kushtohen grave të ndryshme të cilat e kanë shoqëruar Brechtin në jetën e tij të trazuar: prej dashurisë së parë Marie Rose Aman, te shkrimtarja Elisabeth Hauptmann ose Margarete Steffin e deri te poezia e fundit Si ka qenë, të cilën ia kushtoi më 1956 pas gjasave së shoqes Helene Weigel.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages338
ISBN9789928409409
Viti i botimit2011
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAdrian Klosi
VendodhjeTirane