Kanuni i Skanderbegut View larger

Kanuni i Skanderbegut

At Frano Ilia A-004615

New product

Përshkrim i shkurtër

Kjo vepër është pjesë e punës së palodhur të misionarëve katolikë shqiptarë për të dëshmuar traditën ento-kanunore shqiptare, në vijim të punës së shkëlqyer që bënë At Shtjefën Gjecovi me Kanunin e Lekë Dukagjinit, por edhe autorë të tjerë si At Benardin Palaj, At Donat Kurti, Dom Lekë Sirdani, etj. Ribotimi i këtij libri është vlerë e shtuar për kulturën juridike, dokësore dhe historike të popullit shqiptar

 

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Franceskane
ISBN9789995697792

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ky libër sjell zhvillimet juridike dhe etno-kulturore të Shqipërisë Qendrore, pikërisht në zonën ku pat zhvilluar aktivitetin e tij politik dhe ushtarak Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Këtu janë mbledhur rregullat e organizimit shoqnor kryesisht në zonën e Kurbinit, prej gojës së një plaku të quajtur Llesh Gjokë Malqi (1900 – 1979), plaku i parë i Bajrakut, me një histori fisnore që nis që nga shekulli i XIV.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages262
ISBN9789995697792
Published year2019
Vendodhja e botimitShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
I ri1