Te vertetat e te fshehtat e Entropise Shiko më të madhe

Te vertetat e te fshehtat e Entropise

Rexhep Mejdani BD0255

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Janë disa dukuritë humane, pra jofizike, që autori i analizon dhe i interpreton mbështetur në konceptin jotermodinamik të entropisë. Njëra prej tyre është teoria e informacionit, e cila, ashtu sikundër trajtohet nga autori, pra nëpërmjet parimit negaentropik, pritej të luajë ende një rol të rëndësishëm në botën tonë në vitet që do të vijnë.

Më shumë detaje

899 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994333941

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

16 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Të vërtetat dhe të fshehtat e entropisë"me Autor Rexhep Meidani, i vlefshëm për studentët e fizikës.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe158
ISBN9789994333941
V. Bot2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë