50 përrallat më të bukura (HC) View larger

50 perrallat me te bukura (HC)

Andersen, Vëllezërit Grim, Sharl Perro JB0276

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është menduar e është përgatitur enkas për ata fëmijë që adhurojnë princat e princeshat, zanat dhe magjistarët. Duke lexuar këtë libër, fantazia e fëmijëve do të marrë krahë dhe ata do të ëndërrojnë një botë të magjishme e plot shkëlqim.

More details

497 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions
ISBN9789928240699
Viti i botimit2018

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Përmbajtja e librit

Përrallat e Andersenit

• Sirena e vogël

• Këpuckat e kuqe

• Syçi

• Mjellmat e egra

• Baresha dhe oxhakfshirësi

• Gishtëza

• Petkat e reja të perandorit

• Kambana

• Ushtari prej plumbi

• Bilbili

• Princesha mbi bizele

• Trëndafili më i bukur në botë

• Nikolla e Nikollaqi

• Këmisha

• Feniksi

• Engjëlli

• Bredhi

• Pesë bizelet

• Bima e lirit

 

Përrallat e Vëllezërve Grim

• Kësulëkuqja

• Muzikantët shëtitës

• Një syçka, dy syçka, tri syçka

• Tri furkat

• Shtatë korbat

• Bukuroshja e fjetur

• Borëbardha

• Këpucari dhe kukudhët

• Rrepa

• Pusi magjik

• Rrobaqepësi trim

• Eliza e mençur

• Rojtarja e patave

• Hanseli dhe Greteli

• E bija e mullixhiut

• Huani i pafrikë

• Zonja e luanët

• Pata e artë

 

Përrallat e Sharl Perrosë

• Fyelltari i Hamelinit

• Mjekërkaltri

• Shi yjesh

• Federiku dhe Katalina

• Tri dëshirat

• Maçoku me çizma

• Muziktari i mrekullueshëm

• Miushja e bardhë

• Rik flokiriqi

• Mbreti Mida

• Hirushja

• Diamante dhe zvarranikë

• Falada, kali çudibërës

• Gërshetëgjata

• Doktor Digjithçkaja

• Mbretëresha e bletëve

• Katër vëllezërit mendjemprehtë

• Gjashtë shokë rreth e qark botës

• Gishtoja

• Lëkura e gomarit

• Griselida

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages512
ISBN9789928240699
Viti i botimit2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7 - 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat22.5 x 18
PërkthyesiVirgjil Muçi