Eja ta lexojmë bashkë një vjershë View larger

Eja ta lexojme bashke nje vjershe

Astrit Bishqemi BER007

New product

899 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ERIK
ISBN9789995636968
Viti i botimit2013

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

26 other products in the same category:

More info

Në antologjinë “Eja ta lexojmë bashkë një vjershë” prof.as.dr. Astrit Bishqemi ka zgjedhur vjersha nga autorë të ndryshëm, jo vetëm brenda kufijve shtetërorë, po edhe të autorëve nga Kosova etj., krijimtaria e të cilëve është pronë e pjesë e pandashme e letërsisë shqipe për fëmijë dhe e programit mësimor të arsimit 9-vjeçar.

Për secilën poezi është bërë një koment i shkurtër. Komentet u drejtohen në radhë të parë lexuesve të vegjël. Kësisoj i jemi larguar orës së mësimit, ecurisë metodike strikte, të pastër e të njëjtë, që shpesh i bën monotone e aspak interesante orët e mësimit. Shpresojmë që me këtë botim t'u ndihmojmë sadopak fëmijëve për t'ua shtuar dashurinë ndaj poezisë. Gjithashtu, edhe mësuesve në punën e tyre...

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages200
ISBN9789995636968
Viti i botimit2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7-14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë