Reduced price! Shkolla e rruges View larger

Shkolla e rruges

Tara Westover A-003316

New product

Përshkrim i shkurtër

"Një rrëfim i fuqishëm për dashurinë dhe dhunën, për forcën që mbart lidhja e gjakut dhe fuqia e imagjinatës. “Shkolla e rrugës” është një autobiografi e denjë për t'u renditur në krah të klasikëve.

More details

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN 9789928216694

1 104 Lekë

-8%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

22 other products in the same category:

More info

Tara dhe familja e saj u rritën duke u përgatitur për Ditët e Tmerrit, por, sipas qeverisë amerikane, ajo nuk ekzistonte në asnjë dokument zyrtar.

Nuk kishte certifikatë lindjeje.

Nuk kishte dëftesa shkolle, sepse nuk shkeli kurrë në një klasë mësimi.

Nuk kishte kartelë mjekësore, sepse babai i saj nuk kishte besim te spitalet.

Teksa ajo rritej, babai i saj bëhej gjithnjë e më radikal, ndërsa i vëllai gjithnjë e më i dhunshëm.

Në moshën gjashtëmbëdhjetëvjeçare, Tara kuptoi se duhej të ikte nga shtëpia ku ishte rritur. Duke bërë këtë, ajo zbuloi si fuqinë shndërruese që të jep shkollimi, ashtu edhe çmimin që duhej të paguante për ta fituar atë liri.

                                               

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages374
ISBN 9789928216694
Shtëpia botueseEducated
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDiana Çuli
I ri1