Dieta e jetegjatesise

Valter Longo BD0556

New product

Përshkrim i shkurtër

Një nga zbulimet më të rëndësishme shkencore në fushën e ushqyerjes.

Me regjimin e tij të ushqyerjes të gjithë mund të rigjejnë dhe të mbajnë një trup të shëndetshëm `deri në 110 vjet.

More details

494 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN978999405452

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Thanë për librin:

"Dieta Kinse-Agjërim ul faktorët e rrezikut që bashkëlidhen me plakjen, si për shembull sëmundjet kardiovaskulare, dia betin, obezitetin dhe kancerin. Praktikisht plakja ngadalësohet, duke siguruar dhjetë vjet jetë më shumë".

Umberto Veronesi

"Për fat të keq abuzohet me fjalën `Shkencë' kur flitet për jetëgjatësinë, plakjen dhe ushqyerjen. Më në fund Valter Longo ka treguar, bazuar në të dhëna eksperimentale të laboratorit, se si qelizat tona mund të jetojnë shëndetplota dhe sa më gjatë. Nuk është një formulë magjike por rezultat i viteve të gjatë kërkimi".

Giovanni Caprara

Autori ia dhuron tërë të ardhurat e këtij libri Fondacionit jofitimprurës Create Cures për të promovuar dhe sponsori-zuar kërkimin e terapive alternative dhe integrative me kosto të ulët, kundër plakjes, kancerit, Alzheimerit, sëmundjeve kardiovaskulare, diabetit, sklerozës së shumëfishtë, sëmundjes së Krohnit dhe sëmundjeve të tjera.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages286
ISBN978999405452
Shtëpia botueseLa dieta della longevita
RedaktoriArlinda dudaj
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgim Doksani