ILLZ nr. 3 View larger
Pjesë nga libri

ILLZ nr. 3

BKP0015

New product

Përshkrim i shkurtër

"Illz" - Revistë letrare e Tiranës nr. 3

More details

3 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Klubi i poezisë
ISBN25207571

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Përmbajtja e revistës nr. 3 “Illz”

Izet Duraku - “Vox Clamantis In Deserto” - Platforma E Parë Publike Kundër Realizmit Socialist
Anton Pashku, Ali Podrimja, Eqrem Basha, Gani Bobi, Hysni Hoxha, Mensur Raifi, Samedin Mumxhiu - Vox Clamantis In Deserto

Qerim Ujkani - Populli I Di Të Gjitha
Skënder Buçpapaj - Populli E Di Kë Ka Cub Kë Hero

Agron Tufa - Mbijetesa E Poezisë
Ardian Kyçyku-Mitrush Kuteli, Ose Kulme Dhe Cepa Në Ilirinë E Poshtme

Pjetër Budi - Ajo Ditë
Jusuf Gërvalla - Fletë Testamenti

Mario Vargas Llosa - Diktatura Krijon Frikë Dhe Përbindësha

Ana Ahmatova - R E Q U I E M
Anton Pashku - Floçka

Shkelzen Zalli - Zonja Me Të Zeza
Taip Sulko - Shushurimë Yjesh

Luan Rama - Botticelli, Simonetta Dhe Mikel Maruli
Milazim Krasniqi - Rruga Drejt Rrënjëve Mund Të Fillojë Nga Dillani
Petrit Ruka - Odë Për Gruan

Agim Mato - Me Një Kostum Të Grisur Ëndrrash
Preç Zogaj - Më Duhet Një Nisje Tjetër

Jovan Nikollaidisi - La Convivenza A Dulcigno (Bashkëjetesa Në Ulqin)

Arjola Zadrima – Me Aromë Grueje
Elida Rusta - Sytë E Jeshilta
Majlindë Sinani Lulaj – Regëtimë
Manjola Brahaj – Sikur
Shqiponja Axhami - Kangë E Paknueme

Granit Zela - Porti I Vogël Francez
Ilir Kadia - Vdekja E Fshatit Të Bardhë
Liljana Kristuli - Omnia Vincit Amor
Luan Rama - Koha E Salamandrave

Miodrag Stanisavljević - Në Serbi Gjithçka Është Shtrembëruar
Mirjana Stefanović - Këngëtari Në Degëz
Azra - Bijë Bushtrash
Hristo Botev - Atdhetari
Arsen Dediq - Popuj Të Vegjël
Ana Bagriana - Me Sytë E Tu
Gabor Mandy - Një Copë Letër (Shqipëroi: Kujtim Morina)
Gabriela Melinesku - Terr Drite Jam
Kiki Dhimula - Lexoj Duar (Shqipëroi: Enela Allkushi)
Lale Myldyr- Në Perla (Shqipëroi: Rozana Belli)

Salajdin Salihu - Predrag Matvejeviçi - Europiani I Fundit Iballkanit
Brikena Qama - Dhomëzat E Hadit Jepen Me Qira
Enela Allkushi - Si Të Ta Shpjegoj Atdheun, Bir?
Have Haliti-Elezaj – Synim
Jona Merjo - Unë Jam Flatra Jote
Klarita Selmani - Këtë Mbrëmje

Agron Tufa - Një Hell I Ngadaltë
Ragip Sylaj - Letër Engjëllit Tim Mbrojtës
Dinos Kuobatis - Në Flakët E Izmirit
Jusuf Buxhovi - Koha E Vdekjes
Nasi Lera - Kishim Një Ëndërr
Miftar Spahija - Me Rastin E Vdekjes S’ Ernest Koliqit
Tahir Kolgjini - Qebésa, Mirë E Jo Fort Mirë, Qebésa, Keq E Jo Fort Keq!

Ilir Muharremi - Bob Dylan, Poet I Absurdit
Jin Qiao – Toleranca Fetare Te Shqiptarët Dhe Kinezët
Salajdin Salihu - Labirinti I Qetë

Dritëro Agolli - Kujdes Me Fjalën
Shaban Sinani - Dritëro Agolli Tezë Diplome Për Migjenin

Agim Baçi - Koha Brenda Nesh - Për Romanin “Kohë E Djegur” Të Thanas Medit
Bujar Balliu – “Ende S’kemi Ardhur” Të Qazim Muskës
Fatmir Terziu - “Qyteti I Të Marrëve” I Vaid Hyzotit
Sherif Selimi - Mbi Dy Përmbledhje Poetike


Data sheet

pages231
ISBN25207571
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitRevistë