Gazetaria Shiko më të madhe

Gazetaria

Stephan Russ-Mohl BD0473

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Libri Gazetaria është një vepër standard për studentët e gazetarisë dhe gazetarët e rinj. Epërkthyer deri më sot në disa gjuhë, vjen tani edhe në gjuhën shipë. Ky libër ndërthur së bashku njohuritë mbi praktikën dhe shkencën e gazetarisë. Kërkesat që ka profesioni, gazetaria vetë si dhe marrëdhëniet me publikun shihen e analizohen si komponente të lidhura ngushtë me njëra-tjetrën.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789928409416

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

19 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Stephan Russ-Mohl është Drejtor i European Journalism Observatory që nga tetori 2003; Profesor i gazetarisë dhe i menaxhimit të mediave në Università della Svizzera italiana, Lugano që nga 2002; kontribues në Neue Zürcher Zeitung (Zurich), kolumnist i Der Tagesspiegel (Berlin), Schëeizer Journalist (Zurich) dhe Ëerbeëoche (Zurich).

Të dhëna

Faqe372
ISBN9789928409416
Viti i Botimit2010
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAdrian Klosi