Vetja perfund View larger

Vetja perfund

Sadik H. Lala A-000310

New product

Përshkrim i shkurtër

Tematika e përzgjedhur nga autori është sa interesante, aq edhe e dobishme, sa e nevojshme, aq edhe e vështirë. Në kushtet e pandemisë, kur e gjithë bota, përfshi edhe vendin tonë, po përjeton me dhimbje humbjet e jetëve njerëzore dhe sfidat për gjetjen e mënyrave, rrugëve dhe medikamenteve për përballimin e saj. Një nga pasojat e kësaj pandemie, për të gjithë ne, është ekspozimi më i madh ndaj shtimit të stresit dhe shfaqjes së depresionit.

More details

999 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928307859
Viti i botimit2021

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pikërisht, autori na prezanton këtë punim, i cili ka në thelb të përmbajtjes së tij depresionin. Në faqet e kësaj vepre trajtohen tematika me shumë interes për çdonjërin nga ne, duke filluar nga kuptimi mbi depresionin, simptomat e tij, diagnozat e depresionit dhe nëntipeve e tij, duke vijuar me trajtimin e problematikave të shfaqjes së tij në disa prej grupeve më të rëndësishme të shoqërisë, si: fëmijët dhe adoleshentët, te mosha e tretë dhe te vajzat e gratë, e duke përfunduar në trajtimin e një çështjeje shumë të rëndësishme si ajo e lidhjes dhe raportit mes depresionit dhe suicidit (vetëvrasjes).         

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages346
ISBN9789928307859
Viti i botimit2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1