David Copperfield, pershtatje per femije View larger

David Copperfield, pershtatje per femije

Çarls Dikens BDI0038

New product

Përshkrim i shkurtër

Charles Dickens, një nga romancierët më të mëdhenj të letërsisë botërore, lindi në Portsmuth në vitin 1812. Ndër kryeveprat e tij po shënojmë: Klubi Pikuik (1836), Oliver Tuist (1838), Kënga e Krishtlindjeve (1843), Doriti i vogël (1857) etj.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9992747382

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Protagonisti i vogël i kësaj historie të famshme, David Koperfildi, lindi në Anglinë e shekullit të kaluar. Ai vinte nga një familje në gjendje të mirë, por vdekja e parakohshme e prindërve e la fëmijën të vetëm dhe të varfër, të braktisur në duart e të afërmve mizorë. Pas vështirësive të panumërta, të rrëfyera nga autori me dramacitet, por edhe me një ironi të lehtë, djaloshi arrin të realizojë shpresat e veta dhe të kurorëzojë ëndrrën e dashurisë me Anjezën e ëmbël, vajzën që me aq dashuri dhe përkushtim i kishte qëndruar pranë në çastet e vështira.

Data sheet

pages274
ISBN9992747382
RedaktoriGjergj Kola
Published year2001
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAna Sheldia