Pluku dhe kamioni i tij View larger

Pluku dhe kamioni i tij

Annie M. G Schmidt, Fiep Westendorp A-008523

New product

Përshkrim i shkurtër

Një kryevepër, që nuk duhet humbur e shkrimtares holandeze që ka marrë shumë çmime, ku shijohet fitorja e më të dobëtit, e rrëfyer rrjedhshëm e me një ironi therëse të shëndetshme. Nuk ka kufi fantazia në këto 40 histori që tregojnë situata nga më të ndryshmet që duken normale po në fakt gjithmonë shpalosin aventura dhe një problem për t'u zgjidhur.

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928085863

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Pluku shëtiste me kamionin e tij me vinç në kërkim të një banese. Ne Pallatin Gjigant gjendej një dhomë e lirë.

Kur Pluku e mori vesh, u nis për atje. Dhoma në kullën e Pallatit Gjigant bëhet e tij. Më në fund ai bëhet me shtëpi. Aty ai zë edhe shumë miq si: buburrecin Zaza, Toli Topolaken, zotin Pen, Trokëllimat dhe Dlirëzën.

Së bashku ata kalojnë aventura të shumta. Një libër për t'u lexuar edhe së bashku me prindërit, për t'u argëtuar dhe për ta parë botën me pafajesinë dhe magjepsjen që vetëm fëmijëria di ta dhurojë.

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages200
ISBN9789928085863
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 9 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIrena Rama
I ri1