O trumcak bredharak View larger

O trumcak bredharak

Xhavid Bushati A-007502

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri "O trumcak bredharak" i Xhahid Bushatit është një përmbledhje poetike për fëmijë, poezitë e së cilës u këndojnë zogjve, pyjeve, hënës, yjeve, valëve dhe natyrës që rrethon fëmijët. Në to pasqyrohet bota shpirtërore, psikologjia, poezia, imagjinata, çiltërsia e fëmijëve. Autori është shprehur me vargje të rrjedhshme dhe figuracion të pasur, që ushqejnë ndjenjën e së bukurës, së mirës dhe njerëzores në edukimin e lexuesve të vegjël.

992 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928084965
Viti i botimit2021

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages33
ISBN9789928084965
Viti i botimit2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7 - 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1