Bel Canto View larger

Bel Canto

Ann Patchett BOG0058

New product

Përshkrim i shkurtër

Ndjesi të zjarrta, emocione tronditëse dhe boshllëkun që lë dhimbja, përcjell kjo vepër si fragment i simfonisë së jetës. Bel Canto i Ann Patchet është nga romanet më të vlerësuara nga kritika letrare bë Amerikë dhe në tridhjetë gjuhë të tjera të botës ku është përkthyer, për stilin, mesazhin dhe vlerat letrare...

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789995638764

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Bel Canto është një nga veprat e jashtëzakonshme të njërës prej shkrimtareve të rëndësishme bashkëkohore. Bel Canto është vepër e shkrimtares bashkëkohore amerikane Ann Patchet dhe është libri i katërt i saj. Romani i vendos ngjarjet në Amerikën e Jugut. Është historia e marrëdhënieve mes një grupi terroristësh dhe të shtatëdhjetë e dy pengjeve, të ftuar në rezidencën e ambasadës japoneze dhe mbahen peng brenda oborrit të saj.Rocsanna Coss, soprano, yll i operas amerikane është njëra nga pengjet. Tingujt hyjnorë të vokalit të saj ndërtojnë një nga linjat e mrekullueshme të veprës dhe që shërbejnë si ura e vetme e komunikimit dhe e shpresës mes dy botëve armiqësore brenda kësaj rezidence.Ky roman në Amerikë është fitues i çmimeve Pen/ Faulkner e Orange dhe gjithashtu ishte finalist për Çmimin e Madh Kombëtar të Kritikës Amerikane.

Data sheet

pages450
ISBN9789995638764
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiPirro Dollani