Parajsa e gogolëve View larger

Parajsa e gogoleve

Daniel Pennac PE0114

New product

493 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789928124494

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pjesë nga libri:

Përsa i përket familjes, mamaja u zhduk përsëri, duke më lënë në derë kalamajtë dhe Pëtija filloi të ëndërrojë babagjyshër gogolë.Për sa i përket zemrës, teto Zhylia u josh nga natyra ime prej dashi (dash kurbani).Për sa i përket punës, bomba e parë shpërtheu në repartin e lodrave, pesë minuta pasi kalova unë. E dyta, pesëmbëdhjetë ditë më vonë, në repartin e pulovrave, mu përballë meje.Meqë isha i pranishëm edhe në shpërthimin e tretë, të gjithë e morën me mend të vërtetën.Po pse më bien të gjitha mua xhanëm?Duhet te kem ndonjë dhunti...

Thanë për librin:

"Do të qeshni derisa t'ju dalin lot... një roman i një gjinie të veçantë."

Le Monde

"Skena të jashtëzakonshme, dialogë shumë zbavitës dhe personazhe simpatike e mbajnë lexuesin të mbërthyer."

Kirkus UK

"Në shtëpinë e lagjes arabe të Belvillit, Beni luan rolin e babait të një turme të zhurmshme gjysmëvëllezërish e gjysmëmotrash. E gjithë kjo është shumë e këndshme, madje tërheqëse..."

Publishers Weekly

Data sheet

pages234
ISBN9789928124494
Shtëpia botuesePegi
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiMargaria Skënderaj