Sindroma Shoping View larger

Sindroma Shoping

Mariafranceska Venturo BD0380

New product

Përshkrim i shkurtër

Një Roman i bukur - si një palë këpucë firmato dhe epshndjellëse, si një butik i famshëm ku klienti ka gjithmonë të drejtë.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994301165

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Klienti ka gjithmonë të drejtë... ?edhe kur e ka gabim! Një palë pantallona "në mes të prapanicës", një triko me ngjyrën e "lëvores së pemës", një pallto më "në modë" se të tjerët... Kur merresh me dëshirat e klientëve në një dyqan veshjesh, asnjë kërkesë sështë tej mase absurde dhe asnjë pyetje sështë e paimagjinueshme. Kështu, zonjat "e bollshme" vazhdojnë të këmbëngulin se iu bën masa dyzet e dy, ato që janë maniake pas të blerit, se vënë re që karta e kreditit është boshatisur tashmë, ndërkohë që shitëset e shohin gjithë këtë pa u përzierë aspak, teksa nxjerrin në pah një buzëqeshje tridhjetedydhëmbëshe. Një dyqan veshjesh është një mikrokozmos, ku mund të hyjë kushdo, të kërkojë gjërat më të çuditshme e tu japë zë dëshirave më të parealizueshme. Nga ana tjetër, dihet: klienti ka gjithmonë të drejtë... Sindroma shopping është një fjalor i kapriçove të modës, një fjalor i termave të habitshme që përdorin klientet, një karel zbavitës e fshikullues njëkohësisht mbi absurditetin e pabesueshëm të racës njerëzore. Është një libër për dëshirat, për gratë në kërkim të bukurisë, për njerëzit në kërkim të një lumturie të thjeshtë e të sinqertë.

Data sheet

pages176
ISBN9789994301165
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAlbana Nexhipi