George Orwell – 10 ese View larger

George Orwell – 10 ese

George Orwell A-007677

New product

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Helga's Secrets
ISBN9789928091055

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ndërkohë që shkruaj, njerëz shumë të civilizuar janë duke fluturuar lart, duke u përpjekur të më vrasin. Ata nuk ndjejnë ndonjë armiqësi kundrejt meje si individ, as unë kundrejt tyre. Ata janë "vetëm duke bërë detyrën e tyre", siç thotë shprehja. Shumica e tyre, pa dyshim, janë njerëz me zemër të mirë dhe të bindur ndaj ligjit, të cilët nuk do të ëndërronin kurrë në jetë të bënin vrasje në jetën private. Në anën tjetër, nëse ndonjëri prej tyre ia del të më hedhë mua në erë me një bombë të mirë vendosur, ai nuk do të flerë më keq për këtë shkak. Ai po i shërben vendit të tij, që ka fuqinë ta çlirojë atë nga e keqja. Nuk mund të shihet bota moderne siç është në të vërtete, nëse nuk njeh forcën e fuqishme të patriotizmit, besnikërinë kombëtare

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages181
ISBN9789928091055
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip