Reduced price! Ç'te besh kur shqetesohesh shume View larger

Ç'te besh kur shqetesohesh shume

Dawn Huebner A-001026

New product

Përshkrim i shkurtër

E dije se shqetësimet janë si domatet? Jo, ato nuk mund të hahen, por ti mund t’i rrisësh vetëm duke u kushtuar vëmendje. Nëse shqetësimet e tua janë rritur aq shumë sa të bezdisin gati çdo ditë, atëherë ky libër është për ty.

More details

506 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928286178

540 Lekë

-10%

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Udhëzuesi Ç’të bësh kur shqetësohesh shumë i udhëheq fëmijët dhe prindërit përmes teknikave konjitivesjellore, të cilat përdoren shpesh për trajtimin e ankthit.

Metaforat dhe ilustrimet e gjalla i bëjnë konceptet dhe strategjitë të thjeshta për t’u kuptuar. Ndërsa udhëzimet hap pas hapi dhe tepër praktike të veprimtarive, si dhe vizatimet apo shkrimet me të cilat ato shoqërohen u vijnë në ndihmë fëmijëve të zotërojnë aftësi të reja për zvogëlimin e ankthit. Ky libër ndërveprues dhe vetëndihmës është një burim gjithëpërfshirës edukimi, motivimi dhe fuqizimi, që u shërben fëmijëve për kapërcimin e ankthit.

 

 

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages70
ISBN9789928286178
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAulona Ormeni
I ri1