Cmim i reduktuar! Në mbretërinë e fantazisë 1 Shiko më të madhe

Ne mbreterine e fantazise - Vell. 1

Jeronim Stilton PE0076

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

A keni ëndërruar ndonjëherë të udhëtoni në MBRETËRINË E FANTAZISË? Përmes tij do të shkoni atje ku shkon vetëm mendja plot trille

Më shumë detaje

490 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789928162298

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

A do të dëshironit të takonit shtriga, sirena, dragonj, xhinde, xhuxhmaxhuxhë mjekroshë, gjigantë, zana… Por edhe njëbrirësh, katallanë dhe njerëz-ujqër? Do t’ju pëlqente të fluturonit në shpinën e Dragoit legjendar të Ylberit?

Le të nisemi së bashku, atëherë, në këtë udhëtim aventuror në flatrat e Fantazisë!

Rreth Jeronim Stilton

I lindur në Miushëri (Ishulli i Miushëve), Jeronim Stiltoni është diplomuar në Topologjinë e Letërsisë Mijore dhe në Filozofinë Arkeomiuke të Krahasuar.

 

Drejton Jehonën e Brejtësit, gazeta më e famshme e Ishullit të Miushëve. Është fitues i Çmimit Andersen 2001 si personazh i vitit.

Në kohën e lirë, Stiltoni koleksionon kore antike parmixhani të shekullit XVIII, por sidomos i pëlqen të shkruajë libra ku rrëfen histori zbavitëse plot aventura prej supermiushi.

                                         

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe317
ISBN9789928162298
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat19.3 x 14.7
PërkthyesiAgim Doksani