Magjistari i Ozit Shiko më të madhe

Magjistari i Ozit

Lyman Frank Baum BDR077

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Lexoni mbi aventurat e Doritit dhe qenit të saj Toto, kur një tornado i zhvendos ato nga shtëpia e tyre në Kansas në tokën magjike të Ozit.

Më shumë detaje

99 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789994399574

620 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Shtëpiza e vogëlushes Doroti nga Kansasi ngrihet lart në ajër për shkak të një tufani. Kështu Dorotia do të gjendet befas në vendin e limonshtrydhësve. Vogëlushja e hirshme, së bashku me qenin e saj të adhuruar Totonë, do të ndeshet me personazhe të çudtishme derisa të mbërrijë në mbretërinë e magjistarit Oz.

Të dhëna

Faqe236
ISBN9789994399574
Viti i Botimit2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë