Mogli, Libri i xhunglës 2 Shiko më të madhe

Mogli, Libri i xhungles 2

Rudyard Kipling BOM0117

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në xhunglën e Indisë Jugore, diku pranë Sionit, tufa e ujqërve kishte edhe një pjesëtar të ri, por ky nuk ishte ujk, si të tjerët, ky ishte MOG LI, - bir i njeriut – por që nuk dinte asgjë rreth botës së njerëzve.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789992752718

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ai jeton dhe gjuan bashkë me vëllazërinëe ujqërve. Ariu Balu dhe pantera Begera bëhen miqtë dhe mësuesit e MOG LIT. Por Sher Kani – tigri njeringrënës ështëarmiku i tij.

Kjo rrëfenjë e Kiplingut, me aventurat e MOG LIT nëpër xhungël, ka qenë dhe mbetet e dashur për të mëdhenj e për të vegjël, që prej mëse 100 vjetësh.

Të dhëna

Faqe152
ISBN9789992752718
Titulli origjinalOmsca-1
Viti i Botimit2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiQamil Bedhia