I ri Kapelekuqja diellze Shiko më të madhe

Kapelekuqja diellze

Adelina Mamaqi BAO0601

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shkrimtarja e njohur e letersise Adelina Mamaqi per femije vjen me nje tjeter liber te ri per femije, ku kesaj radhe personazhi kryesor Enni ka nje kapele me gjyre te kuqe te cilen ia ka qendisur gjyshja....

Më shumë detaje

11109 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928375728

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Dikur na ishte një vogëlushe Enni. Tani na është një Kapelekuqe Diellzë.

Dikur shkonte në kopsht... tani është nxënëse në klasën e parë. Dikur vinte në kokë një fjongo të kaltër, si syçkat e saj,... tani vesh kostum të kuq, mbath kepucë të kuqe...

Hedh në shpinë çantën e kuqe të librave dhe vë në krye kapelën e kuqe që ia ka qëndisur gjyshja…

Dh ndërroi emrin! Po, po, vërtet ndërroi emrin dhe hyri në përrallë. Por mbeti ashtu siç kishte qenë: e mirë, e mençur, e sjellshme, e dashur, ledhatare, e dalluar në shkollë dhe punëtore në shtëpi.

Të dhëna

Faqe55
ISBN9789928375728
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë