I ri Shalli i zi e tregime të tjera Shiko më të madhe

Shalli i zi e tregime te tjera

Luigi Pirandello BLA0144

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Novelat e Luigi Pirandellos, pjesë e përmbledhjes “Shalli i zi e tregime të tjera” konsiderohen një ndër majat më të larta të tregimtarisë italiane. Të ardhura në shqip me përkthimin mjeshtëror të Mustafa Greblleshit, këto novela ruajnë një shqipe të bukur.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN9789995635822

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Të shkruara në fillim shekullin e XX, ato janë një radiografi e pamëshirmshme e marrëdhënieve njerëzore, arsye për të cilën mbeten kaq aktuale edhe sot. Një ndër lajtmotivet dominuese të këtyre novelave qëndron pikërisht në darën morale që pengon secilin prej nesh nga të jetuarit në mënyrë të shpenguar jetën dhe maskat që çdo individ është i detyruar të veshë për të qenë pjesë e shoqërisë.

 

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe234
ISBN9789995635822
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMustafa Greblleshi