Vashëza prej akulli dhe përrallëza të tjera View larger
Pjesë nga libri

Vasheza prej akulli dhe perralleza te tjera

Mila Paviçeviç DK0073

New product

Përshkrim i shkurtër

Është një libër i bukur që i drejtohet fëmijëve, por që mund të lexohet dhe nga një publik i rritur. Autorja Mila Paviçeviç, nga Kroacia, ka fituar çmimin e BE-së për Letërsinë në vitin 2006. Në gjuhën shqipe vjen falë përkthimit skrupuloz të Virgjil Muçit

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
ISBN9789928136411
Viti i botimit2016

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ky libër i titulluar ‘Vashëza prej akulli dhe përrallëza të tjera’, botuar për herë të parë në Kroaci në vitin 2006, është fitues i Çmimit të Bashkimit Europian për Letërsinë në vitin 2009. Përfshin trembëdhjetë rrëfime, që përbëjnë një kombinim të zgjuar mes të mrekullueshmes dhe të mbinatyrshmes, gërshetuar me realitetin e sotëm. Është shkruar në një mënyrë të tillë sa që në fakt është vërtet e vështirë të bësh dallimin mes ç’është reale e ç’është e sajuar, midis të mundurës dhe të pamundurës. Me një fjalë, është një libër i bukur që i drejtohet sigurisht fëmijëve, por që mund të lexohet dhe nga një publik i rritur.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages50
ISBN9789928136411
Viti i botimit2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 8 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVirgjil Muçi