Vashëza prej akulli dhe përrallëza të tjera Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Vasheza prej akulli dhe perralleza te tjera

Mila Paviçeviç DK0073

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Është një libër i bukur që i drejtohet fëmijëve, por që mund të lexohet dhe nga një publik i rritur. Autorja Mila Paviçeviç, nga Kroacia, ka fituar çmimin e BE-së për Letërsinë në vitin 2006. Në gjuhën shqipe vjen falë përkthimit skrupuloz të Virgjil Muçit

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
Fletët50
ISBN9789928136411

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky libër i titulluar ‘Vashëza prej akulli dhe përrallëza të tjera’, botuar për herë të parë në Kroaci në vitin 2006, është fitues i Çmimit të Bashkimit Europian për Letërsinë në vitin 2009. Përfshin trembëdhjetë rrëfime, që përbëjnë një kombinim të zgjuar mes të mrekullueshmes dhe të mbinatyrshmes, gërshetuar me realitetin e sotëm. Është shkruar në një mënyrë të tillë sa që në fakt është vërtet e vështirë të bësh dallimin mes ç’është reale e ç’është e sajuar, midis të mundurës dhe të pamundurës. Me një fjalë, është një libër i bukur që i drejtohet sigurisht fëmijëve, por që mund të lexohet dhe nga një publik i rritur.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët50
ISBN9789928136411
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 8 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVirgjil Muçi