Atlas i zoologjise

BAO0505

New product

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108390

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Qëllimi i kësaj vepre është që t'i ofroj lexuesit, nxënësit dhe atij që kohë pas kohe e lexon këtë vepër, një panoramë tërheqëse dhe të përgjithësuar për faunën e planetit tonë, me ilustrime të qarta dhe precize, të shoqëruara me sqarime të shkurtra për fiziologjinë, organizmimin dhe sjelljen e kafshëve, që i bën më të qarta konceptet themelore të veprës. Hyrja lidhur me aspektet e përgjithshme të botës shtazore dhe indeksi i detajuar i termave, e rrisin vlerën praktike dhe didaktike të kësaj vepre të jashtëzakonshme.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages96
ISBN9789989108390
Published year2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMr. Sc. Gazmend Iseni & Ass. Xhezair Abdija