Dy sagat e vitit 2023

Jeffry Archer, Catherine Grace Katz SET0365

New product

Përshkrim i shkurtër

Keto dy saga qe jane hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Ombra GVG jane pjese e nje seti, i cili do te krijoje nje tjeter perceptim tek lexuesit per fuqine qe ka letersia per te rrefyer saga dhe histori qe mbeten gjalle ne kujtesen e secilit prej nesh

More details

1110 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG

2 700 Lekë

-10%

3 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra permban:

“I pari mes te barabartëve” nga Jeffrey Archer

https://bukinist.al/sq/ombra-gvg/15617-i-pari-mes-te-barabarteve.html

Në vitet 1960, katër të rinj ambiciozë zënë vendet e tyre në Ëestminster. Gjatë tre dekadave ata ndajnë pasionet e trazuara të garës për pushtet me gratë dhe familjet

 

e tyre, burra dhe gra të kapur në një lojë dramatike, të rrezikshme dhe plot intriga. Por vetëm një njeri prej tyre do të mund të arrijë në qëllimin përfundimtar - të ulet në karrigen e kryeministrit.

Çarls Gurnei Sejmor, është djali i dytë por që nuk do të bëhet kurrë kont si i ati, por ai trashëgoi forcën e nënës, dhe vullnetin për të realizuar ëndrrën e tij...

Babai i Simon Kerslejkut sakrifikoi gjithçka për t'u siguruar që ëndrrat e djalit të tij të realizoheshin. Tani është shansi i Simonit të ngrihet aq lart sa lejojnë ato ëndrra...

Rei Guldiu u rrit shumë krenar - një cilësi që përputhet me një intelekt të mprehtë dhe dëshirën për të arritur të pamundurën...

Endrju Frejzer, futbollist i famshëm e la sportin për politikën. Tani është radha e tij për heroizma, pavarësisht kostos së lartë...

 

“Vajzat e Jaltes” nga Catherine Grace Katz

https://bukinist.al/sq/sage-histori/15776-vajzat-e-jaltes.html

Histori të patreguara më parë për tre vajzat e liderave më të pushtetshëm në periudhën e pas Luftës së Dytë Botërore. Konferenca e Jaltës dhe fati i botës i treguar nga një perspektivë unike nën penën e autores Catherine Grace Katz.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1