Romancat e pazakonta te vitit 2022 – set

Kate Elisabetth Russell, Anne Tyler SET0142

New product

Përshkrim i shkurtër

Ne kete set ne kemi bashkuar dy libra dashurie, qe sjellin pasione te pazakonta: Vanesa ime e erret, - qe na risjell Loliten e diteve tona, - i vleresuar si nje nga librat me te shitur te kohes tone dhe “Leksione frymemarrjeje” i Anne Tyler, i cili shkund jeten e nje cifti dhe pasqyron martesen deri ne detajet me te imta te saj ne menyren sesi funksionon apo shembet...

More details

11209 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2 160 Lekë

-10%

2 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra permban

“Vanesa ime e erret” nga Kate Elisabetth Russell

https://bukinist.al/sq/ombra-gvg/13897-vanesa-ime-e-erret.html

“Vanesa ime e errët” është një histori e manipulimit psikoseksual midis një adoleshenteje pesëmbëdhjetë vjeçare dhe mësuesit të saj, e pasojave të rënda që ka shkaktuar lidhja e tyre disa vjeçare. Është një portret kulturor shkatërrues, i mundësimit të abuzimit dhe dëmit që shoqëria u shkakton atyre.

 

“Leksione frymemarrjeje” nga Anne Tyler

https://bukinist.al/sq/psikologjik/14368-leksione-frymemarrjeje.html

“Leksione frymëmarrjeje” i shkrimtares Anne Tyler, fitues i Çmimit Pulitzer (1989), rrëfen historinë e gjithë jetës së një çifti, treguar gjatë një udhëtimi.

Megi dhe Ira janë të martuar prej 28 vjetësh, gjë që duket qartë në rutinën e tyre, në aftësinë e tyre për t’i lëshuar pe me dashamirësi egos së njëri-tjetrit. Ajo që fillon si një udhëtim për të shkuar në një funeral shndërrohet befas në një aventurë të papritur.

Teksa Megi dhe Ira përballen me peripecitë e udhës, kryqëzohen me njerëz nga më të çuditshmit dhe rizbulojnë magjinë e rrugëtimit të quajtur jetë dhe gëzimin e pasjes së dikujt pranë për ta ndarë atë me gjithë të papriturat e veta.

Data sheet

Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1