Djegur në ujë, mbytur në flakë Shiko më të madhe

Djegur ne uje, mbytur ne flake

Charles Bukowski FNK0268

Libër i ri

47 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
Fletët280
ISBN9789928291028

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pjesë nga libri:

                                                    

 PO PO

kur Zoti krijoi dashurinë nuk bëri ndonjë gjë të madhe

kur Zoti krijoi qentë nuk i ndihmoi qentë

kur Zoti krijoi bimët bëri diçka mesatare

kur Zoti krijoi mërinë përftuam një dobi standarde

kur Zoti krijoi mua Ai më krijoi mua

kur Zoti krijoi majmunin ishte në gjumë kur

Zoti krijoi xhirafën ishte i dehur

kur Ai krijoi narkotikët ishte i droguar

kur Ai krijoi vetëvrasjen ishte depresiv

kur të krijoi ty shtrirë në shtrat

Ai e dinte se çfarë po bënte

ishte i dehur dhe i droguar

atëherë krijoi malet dhe detin dhe zjarrin njëherazi

Zoti bëri ca gabime

por kur krijoi ty shtrirë në shtrat

u prish mbi krejt Gjithësinë e Bekuar.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët280
ISBN9789928291028
Titulli origjinalBurning in water, drowing in flame
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVirgjil Muçi