Kur pyet hëna View larger
Pjesë nga libri

Kur pyet hena

Alma Papamihali TO0304

New product

Përshkrim i shkurtër

Alma Papamihaili vjen me një vëllim të ri me poezi, duke shënuar një tjetër nivel të perceptimit për botën dhe shtim të shprehive stilistikore dhe poetike

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928235640
Viti i botimit2017

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

KJO JETË...

Kjo jetë është e tëra veç një lutje,

Një thirrje që nga sytë gjer në hënë,

Një zjarr që rri ndezur veç me puthje,

Një det me premtime që s’janë thënë.

Kjo jetë është një trup që rri zhveshur,

Me shpirtin e palënë në harresë,

Ku njeriu dashuron dhe i heshtur,

Ndryshe, dhe pa vdekur mund të vdesë.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages112
ISBN9789928235640
Viti i botimit2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat13 x 20
I ri1