I ri Kur pyet hëna Shiko më të madhe

Kur pyet hena

Alma Papamihali TO0304

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Alma Papamihaili vjen me një vëllim të ri me poezi, duke shënuar një tjetër nivel të perceptimit për botën dhe shtim të shprehive stilistikore dhe poetike

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928235640

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

KJO JETË...

Kjo jetë është e tëra veç një lutje,

Një thirrje që nga sytë gjer në hënë,

Një zjarr që rri ndezur veç me puthje,

Një det me premtime që s’janë thënë.

Kjo jetë është një trup që rri zhveshur,

Me shpirtin e palënë në harresë,

Ku njeriu dashuron dhe i heshtur,

Ndryshe, dhe pa vdekur mund të vdesë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe112
ISBN9789928235640
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat13 x 20