Gjithmone dicka mungon View larger

Gjithmone dicka mungon

Ndue Ukaj A-006194

New product

Përshkrim i shkurtër

Poezia e Ndue Ukaj veçohet nga letërsia jonë bashkëkohore, sepse, sipas saj, i jep një përmasë shpirtëzimi publikes, të përbashkëtës dhe veçanërisht qytetit.

More details

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OM
ISBN9789951632386

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Poezia e vëllimit “Gjithmonë diçka mungon” është një sheshbeteje dhe shtrat dashurie, i arsyes dhe kaosit, errësirës dhe dritës, rregullit të rreptë të formës dhe rebelimit ndaj saj. Kërkimi i asaj çka mungon e përfaqëson më së miri këtë vëllim, individi kërkon veten, të afërmin, shoqërinë, ndjesitë, lirinë, herë herë i gjen ato në trajtat e kërkuara, herë të shfytyruara e herë ironikisht të padobishme (liria si mungesë e robërisë)

Belfjore Qose

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages114
ISBN9789951632386
Published year2017
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë