Gjithmone dicka mungon Shiko më të madhe

Gjithmone dicka mungon

Ndue Ukaj A-006194

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Poezia e Ndue Ukaj veçohet nga letërsia jonë bashkëkohore, sepse, sipas saj, i jep një përmasë shpirtëzimi publikes, të përbashkëtës dhe veçanërisht qytetit.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OM
ISBN9789951632386

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Poezia e vëllimit “Gjithmonë diçka mungon” është një sheshbeteje dhe shtrat dashurie, i arsyes dhe kaosit, errësirës dhe dritës, rregullit të rreptë të formës dhe rebelimit ndaj saj. Kërkimi i asaj çka mungon e përfaqëson më së miri këtë vëllim, individi kërkon veten, të afërmin, shoqërinë, ndjesitë, lirinë, herë herë i gjen ato në trajtat e kërkuara, herë të shfytyruara e herë ironikisht të padobishme (liria si mungesë e robërisë)

Belfjore Qose

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe114
ISBN9789951632386
Viti i Botimit2017
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë