I ri Peter Camenzind Shiko më të madhe

Peter Camenzind

Hermann Hesse A-008710

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Peter Camenzind", romani i parë i Hermann Hesse-s, vjen për herë të parë në gjuhën shqipe. Ky nuk është vetëm një rrëfim spiritual që u prin librave të mëvonshëm të Hesse-s, por është një libër tejet personal që shpërfaq rrugën jetësore të vetë shkrimtarit.

Më shumë detaje

8 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dukagjini
ISBN9789951055659

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Peter Camenzind", i cili, kur u botua, u shit brenda 14 ditësh, është libri më poetik i Hesse-s. Ky është një roman për rrënjët e njeriut (origjinën), për vetminë e artistit, natyrën, primitiven, por më shumë për jetën dhe artin e të jetuarit, të cilin duhet ta mësojmë në mënyrë të vazhdueshme. Romani u përkthye nga Anna Kove.

Të dhëna

Faqe161
ISBN9789951055659
Viti i Botimit2022
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnna Kove
RomanAutobiografik