Të gjithë njerëzit e mi View larger

Te gjithe njerezit e mi

Zuvdija Hoxhiq (Berisha) BO0234

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani i ri i Zuvdija Hoxhiqit me titullin “Të gjithë njerëzit e mi” është “një libër i hapur për të gjitha ata që duan të hynë në të”.

More details

50 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928226587

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Borgesi në esenë kushtuar Natali Hotorn thotë: “Gjatë jetës së vet kushtuar më shumë leximit dhe më pak të jetuarit, jam bindur shpesh se qëllimet dhe teoritë letrare janë ndikime të thata, ndaj një vepër e përkryer zakonisht i nënvleftëson bile dhe u bie ndesh.” Meqë vepra jetësore është diçka që teoria e letërsisë dhe kritika duhet ta ndjekë dhe ta studiojë, atëherë mund të themi se kur është fjala për “Të gjithë njerëzit e mi”, linja e re e romanit në letërsinë sllavo-jugore është e hapur (ose e rrumbullakuar). Linja e romanit që i kthen lirinë shkrimtarit në krijimin e formave të reja. Zyhdija Hoxhiq me këtë roman ka mbetur origjinal dhe artistikisht i veçantë ashtu si duhet të jetë çdo shkrimtar i mirë.

Et’hem Mandiq

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages188
ISBN9789928226587
Shtëpia botueseOnufri
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri