Princi i lagjes View larger

Princi i lagjes

Gaqo Bushaka BCA073

New product

Përshkrim i shkurtër

Fëmijët e lagjes i lanë përgjysmë detyrat e shtëpisë dhe vrapuan te "Fusha e zezë", ku Egoni i binte sazes dhe qeni i tij, Roza, kërcente me të rrotulluar

More details

103 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN978-99927-33-81-3
Viti i botimit2007

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ndonëse e adhuronin fshehurazi Egonin, asnjë nga femijët nuk thoshte që Egonin e kam shok. Mirëpo për çudi - ja që ndodhi një çudi - befas ata të gjithë së bashku thanë me krenari: Ky është shoku ynë Egoni. Si ndodhi kjo çudi? Sekretin do ta zbuloni duke lexuar romanin Princi i lagjes. Gaqo Bushaka është një nga autorët më të suksesshëm në Shqipëri. Ka kontribuar në lëvrimin e një lloj përralle "të re" për fëmijët që e bën të pëlqyeshme dhe tepër interesante. Ka lëvruar prozën e gjatë, dhe sidomos romanin për fëmijë. Ka shkruar përmbledhjet me përralla: Arushi që kërkonte babanë, Në ishullin e dallëndysheve, Amaneti i dhelprës, Përralla u la për nesër. Vepra që e bëri tepër të njohur ishte trilogjia Aventurat e Çufos, pjesë përbërëse e së cilës janë përrallat: Çufoja dhe Bubi kaçurrel, Pushimet e Çufos, Çufoja në shtëpinë e çudirave.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages151
ISBN978-99927-33-81-3
RedaktoriKosta Raka (il.)
Viti i botimit2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7-13 vjeç