Cmim i reduktuar! Bambi Shiko më të madhe

Bambi

Felix Salten BCA049

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Aq i dashur për fëmijët qysh prej disa brezash kudo në botë, personazhi i kaprollit Bambi u krijua nga autori austriak Felix Salten. Botimi ynë është novela e plotë e autorit, teksti origjinal, shqipëruar mjeshtërisht nga Eqrem Çabej - një prej të rrallave përkthime artistike të dijetarit të shquar - me një gjuhë sa të thjeshtë e të kuptueshme për fëmijët, aq edhe poetike e të pasur.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN99927-33-35-7

480 Lekë

-20%

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri rrëfen jetën dhe aventurat e drerit më të bukur të pyllit, Bambit. Një kryevepër poezie e lirizmi përmbi dashurinë dhe kuptimin e jetës. Rrëfimi është i ndërtuar në dy linja: në njërën paraqitet jeta e kafshëve të pyllit, së bashku me bukurinë e natyrës, ku personazh kryesor është Bambi, ndërsa në linjën tjetër jepet masakra që shkakton njeriu në momentin kur vë dorë mbi kafshët. Pra, në të trajtohet një temë që ka për qëllim edukimin e fëmijëve ndaj vlerave të natyrës që na rrethon.

Të dhëna

Faqe104
ISBN99927-33-35-7
Viti i Botimit2004
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiEqerem Çabej