Dukuri te shqipes bashkekohore View larger

Dukuri te shqipes bashkekohore

Ledi Shamku Shkreli (përgatiti) BCA055

New product

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN99927-33-69-1

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Dukuri të shqipes bashkëkohore është një përmbledhje aktesh e Takimit Shkencor me Prof. Tullio de Mauro që Instituti i Gjuhësisë dhe Letërsisë, me iniciativë të Rrethit Gjuhësor të Tiranës, organizoi me gjuhëtarin e njohur italian në mjediset e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë më datë 5-8 tetor 2005. Takimi me De Mauron u zhvillua pikërisht në momentin kur shoqëria shqiptare përjetoi një periudhë të rëndësishme ndryshimesh demografike, sociale dhe etnokulturore, ndryshime që po pasqyrohen në një spektër më të gjerë e kaleidoskopik edhe mbi gjuhën shqipe.

Data sheet

pages166
ISBN99927-33-69-1
Published year2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër