Si te flasim gjuhen e parase View larger

Si te flasim gjuhen e parase

BDR058

New product

Përshkrim i shkurtër Si të Flasim Gjuhën e Parasë është një libër praktik me një gjuhë të thjeshtë, që i ndihmon lexuesit të aftësohen në gjuhën më universale në botëgjuhën e parasë

More details

902 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621766
Viti i botimit2012

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Të kuptosh dhe të flasësh gjuhën e parasë është e nevojshme për tu përgatitur për një pleqëri të sigurtë, për të ngritur një biznes të vogël, për të planifikuar të ardhmen dhe shkollimin e fëmijëve. Secili e flet këtë gjuhë ndryshe, me dialekt ndryshe. Disa rrezikojnë më shumë se të tjerët. Disa duan ti ruajnë paratë e tyre, disa duan ti investojnë. Autorët, ekspertë financiarë të CNN, Ali Velshi dhe Christine Romans, flasin gjuhën botërore të parasë duke e përkthyer atë cdo ditë për qindra e mijra shikues. Dhe në këtë libër ato ia mësojnë këtë gjuhë lexuesit. Është më e thjeshtë nga cka mund të mendoni.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages239
ISBN9789995621766
Viti i botimit2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë