Rruga drejt suksesit View larger

Rruga drejt suksesit

Stephen A. Schwarzman MIN0155

New product

111077 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928265586

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

26 other products in the same category:

More info

“Rruga drejt suksesit është një libër që duhet lexuar patjetër, i mbushur me përvojat e një prej historive më të shkëlqyera të suksesit në biznes në këto tridhjetë vitet e fundit – Blackstone.

Në këtë libër, Steve Schwarzman rrëfen rrugëtimin e tij dhe të Blackstone drejt majës së biznesit global. Ky libër është përplot me njohuri origjinale dhe përvoja personale të cilat të gjithëve – nga studentët te CEO-t – do t’u duken të prekshme dhe do të mësojnë”.

— JACK WELCH

“Tregimi i vërtetë i rrugës drejt suksesit nga një burrë i cili mund t’i kthente ëndrrat në realitet”.

—RAY DALIO

“Mësimet e jetës së Steve-it më sfidojnë të mendoj për gjëra më të mëdha dhe të lëviz edhe më shpejt. Njohuritë e tij vlejnë si për punën tonë, ashtu dhe për jetën tonë personale, kurse lidershipi i tij ka trupëzuar gjithmonë parimin për të bërë gjënë e duhur, edhe kur kjo është e vështirë. Steve na sfidon të gjithëve që të jemi liderë më të mirë, qytetarë më të mirë, njerëz më të mirë”.

—MARY BARRA

“Një seri reflektimesh të thella të nxjerra nga jeta e jashtëzakonshme e autorit, i cili e ka lënë tashmë gjurmën e tij në botën e financës, politikës, arsimimit, dhe si rrjedhojë e ka përmirësuar secilën prej tyre. Në këtë botim të shkurtër dhe plot njohuri, Schwarzman ka identifikuar disa cilësi kyçe që duhen për arritjen e përsosmërisë në çdo fushë, përfshi një ndjenjë të palodhshme kureshtjeje, tolerancë për riskun dhe vëmendje për detajet e imëta”.

— HENRY A. KISSINGER

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages400
ISBN9789928265586
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBlendi Lami
I ri1