Reduced price! Si te udheheqesh View larger

Si te udheheqesh

David Rubenstein MIN0154

New product

11090 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928265593

1 380 Lekë

-8%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

16 other products in the same category:

More info

“Një libër tejet argëtues që flet për liderë nga profesione dhe pozicione krejt të ndryshme. Dialogët e David Rubenstein-it me individë aq të ndryshëm nga njëri-tjetri si Jeff Bezos dhe Yo-Yo Ma, nxjerrin në pah me mjeshtëri historitë e tyre personale dhe cilësitë që i çuan drejt suksesit. Mbi të gjitha, Rubenstein zbulon veçoritë e lidershipit që të gjithë i kanë të përbashkëta”. Si të udhëheqësh është një libër jashtëzakonisht frymëzues dhe udhëzues”.

—ROBERT M. GATES, sekretar amerikan i mbrojtjes 2006-2011 dhe autor bestseller i New York Times për librin Duty

“Në këto kohë të shpejta e shpeshherë të turbullta, lidershipi i mençur dhe efikas është i domosdoshëm. Libri i David Rubenstein-it paraqet një vështrim tërheqës mbi mënyrën se si bëhen liderët legjendarë. Një libër themelor për liderët e sotëm të cilët duan të përmirësohen, dhe për liderët e ardhshëm që duan të hyjnë në lojë”. —SHERYL SANDBERG, COO e kompanisë Facebook dhe themeluese e LeanIn.Org dhe OptionB.Org.

“Lidershipi nuk është shkencë por art, dhe i mrekullueshmi David Rubenstein ka bashkuar një grup mjeshtërish në këtë libër përfshirës dhe ndriçues. Nga politika te sportet, ky është një libër i paçmueshëm për ato gjëra që kanë më shumë rëndësi”. —JON MEACHAM, autor bestseller i New York Times për librin The Soul of America

“David Rubenstein nxjerr me shkathtësi veçoritë kyçe të lidershipit efikas, duke e kënaqur lexuesin me intervistat e tij të paimitueshme, me shumë nga liderët më të suksesshëm të kombit tonë. Si të udhëheqësh është një përmbledhje tërheqëse bisedash intime e të mahnitshme, të mbushura me mësime të rëndësishme se si të konkurroni dhe lulëzoni në mjediset më kërkuese”.

—SUSAN E. RICE, ish ambasadore amerikane në Kombet e Bashkuara dhe këshilltare për sigurinë kombëtare

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages488
ISBN9789928265593
Shtëpia botueseHow to lead
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBlendi Lami
I ri1