Cmim i reduktuar! Rrëfenja Shërbëtores Shiko më të madhe

Rrefenja e sherbetores

Margaret Atwood PE0010

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Rrëfenja e shërbëtores, botuar për herë të parë në 1985, përkthyer në shumë gjuhë, është shitur me miliona kopje në të gjithë botën, duke mos dalë kurrë nga qarkullimi. Njëkohësisht, vepra ka provokuar reagimet e masave, duke u kthyer në një manifest të feminizmit, por edhe duke u censuruar në shumë shkolla amerikane dhe duke ngritur polemika të shumta.

489 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN978 9928 175 95 3

920 Lekë

-8%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe390
ISBN978 9928 175 95 3
Titulli origjinalPegi
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
PërkthyesiEngjëllushe Shqarri