Tre muskëterët (përshtatje për fëmijë) Shiko më të madhe

Tre musketeret (pershtatje per femije)

Aleksander Dyma IA0102

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Çfarë tjetër veç virtyteve të tyre: nderit, trimërisë, besnikërisë ndaj shokut dhe dashurisë së zjarrtë, do i mbanin të lidhur e do i bënin të pathyeshëm ata burra? Kryefjala e tyre ishte: "Një për të gjithë! Të gjithë për një!"

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ideart
ISBN9789992793937

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Në vitin 1627 një njeri i quajtur D'Artanjan erdhi në Paris për t'u bërë "mbret" i muskëterëve. Tre luftëtarë trima: Portos, Atos dhe Aramis u bënë shumë shpejt miqtë e tij. D'Artanjani ra në dashuri, por njëherësh atij iu shfaq edhe një rrezik i madh. A mundej D'Artanjani dhe miqtë e tij të luftonin kundër planeve mizore të Mbretëreshës së bukur dhe kardinalit të keq Risheljë?

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe80
ISBN9789992793937
Titulli origjinalThe Three Musketeers
Viti i Botimit2003
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArlinda Kondi