I ri Çarli dhe ashensori i madh prej xhami Shiko më të madhe

Çarli dhe ashensori i madh prej xhami

Roald Dahl BCA115

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Autori më i mirë i letërsisë për fëmijë në shekullin e XX, Roald Dahli vjen me një tjetër libër të ri në shqip. Me një format të madh, i shoqëruar me ilustrime fantastike, ky libër është plot fantazi dhe aventura, të sjella mjeshtrisht në shqip nga Naum Prifti.

Më shumë detaje

898 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej

1 450 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

A keni kureshtje të dini si vijojnë aventurat plot humor dhe fantazi të Vili Vonkës e Çarlit dhe fabrika e çokollatave”? Të mësoni për Ashensorin e Madh prej Xhami që vozit në hapësirë më mirë se një anije kozmike, me “astronautët trima” Vili Vonka, Çarli Buket si dhe prindët, gjyshet e gjyshërit e tij?

Po për Vermicjet Përbindëshe, qeniet më lebetitëse në krejt universin? Si dhe për recetat e pijet magjike Vonka – Vite e Vita-Vonk, për vendin e frikshëm Minusland e për udhëtimin para e mbrapa në kohë?

Dhe sigurisht të zbaviteni me të rejat nga Vili Vonka e Umpa – Lumpat?

Këto të gjitha e plot të tjera mund t’i lexoni te ky romani i mrekullueshëm i Roald Dahlit, plot ilustrime me ngjyra, sjellë në shqip mrekullisht nga Naum Prifti

 

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
Faqe160
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNaum Prifti