Perrallat e rruges «Broka» Shiko më të madhe

Perrallat e rruges «Broka»

Pierre Gripari BCA071

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Këtë varg kini kujdes të mos e recitoni kurrë natën: "Magjistricë, mori trime, ruaj veten prapa shpine." Pse? Keni dëgjuar të flitet për magjistricën e musandrës së fshesave? Magjistrica e musandrës së fshesave, Divi me çorape të kuqe dhe Derrkuci dinak janë vetëm disa prej përrallave të mrekullueshme, plot humor e fantazi të rrallë, të autorit francez Gripari.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej

490 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Magjistrica e musandrës së fshesave, Zana e çesmës, Djalli me flokë të bardhë, ... I mirëpritur si nga fëmijet dhe të rriturit, rrëfimet e Pierre Gripari janë bërë tanimë, klasikë të vërtetë të letërsisë për fëmijë. Nga koha e botimit për herë të parë, magjia e tyre vazhdon mbi çdo gjeneratë. Botimi i Përrallat e rrugës Broka vjen me ilustrimet e Claude Lapointe.

Të dhëna

Faqe148
RedaktoriBrikena Çabej (përg.)
Viti i Botimit1995
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNeka Turkeshi