Bemat e Lizes ne boten e cudirave Shiko më të madhe

Bemat e Lizes ne boten e cudirave

Lewis Carroll BAO0145

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Seria e klasikëve për fëmijë vjen e re dhe e freskët, përmes titujve, si Princi i vogël, Piter Pani, Aventurat e Pinokut, Bëmat e Lizës në botën e çudirave, Pipi Çorapegjata, Princi i lumtur dhe përralla të tjera, Zemër.

Më shumë detaje

494 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928026286

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Këto vepra, shumë të njohura nga lexuesi i vogël, vijnë të përkthyera nga veprat origjinale dhe janë shoqëruar me ilustrime të këndshme. Shoqëria me personazhet e tyre do të jetë një kënaqësi e vërtetë për ju.

Libri i mirënjohur i Luis Karol përshkruan aventurat e mrekullueshme të Lizës, duke na futur në një botë magjike, ku asgjë nuk është e pamundur. Veshtire te gjesh nje vajze qe ne femijerine e saj te mos e kete lexuar kete liber...!!! Një ditë, një vajzë me emrin Liza është ulur pranë lumit me motrën e saj, kur shikon një lepur të bardhë dhe bëhet kurioze. Duke ndjekur lepurin, ajo bie në botën magjike të mrekullive ku takon krijesa nga më çuditshmet.

Të dhëna

ISBN9789928026286
VendodhjaTirane/Prishtine/Shkup
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër