Cmim i reduktuar! Gjiganti i Madh i Mire Shiko më të madhe

Gjiganti i Madh i Mire

Roald Dahl BCA059

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo histori flet për një vajzë të vogël që quhet Sofi, sipas mbesës së autorit, Sofi Dahl. Një natë që Sofin nuk e zinte gjumi, ajo shikon një gjigant, i cili e merr në shtëpinë e tij në vendin e gjigantëve. Sofi zbulon se gjiganti i madh i mirë mbledh ëndrra të bukura dhe ua dërgon fëmijëve.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN978-99956-35-24-4

680 Lekë

-15%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Qysh kur u botua së pari në vitin 1982, ky libër për fëmijë plot humor e fantazi ka shkulur gazit miliona të mitur e të rritur anembanë botës. Gjiganti i Madh i Mirë, ose GJMM, nuk është një gjigant si gjithë të tjerët. Ai është i dashur e zemërmirë, dhe për vogëlushen Sofia është vërtet një fat i madh që ai ekziston! Kur Sofia merr vesh se një tufë e madhe gjigantësh i janë drejtuar Anglisë për të kullufitur fëmijët e vegjël, ajo vendos t'i ndalojë ata njëherë e mirë. Por këtë do të mund ta bëjë vetëm me ndihmën e Gjigantit të Madh të Mirë. Kjo kryevepër e letërsisë për fëmijë e autorit anglez Roald Dahl, njëri prej shkrimtarëve për fëmijë më të dashur të të gjitha kohërave, është përshtatur së fundmi edhe si film nga S. Spielberg. Lojërat e fjalëve aq zbavitëse e të vështira për t'u përkthyer janë sjellë në shqip mjeshtërisht nga shkrimtari Naum Prifti.

Të dhëna

Faqepdf 148 (shl 198)
ISBN978-99956-35-24-4
RedaktoriQuentin Blake (il.)
Viti i Botimit2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiNaum Prifti