I ri Matilda Shiko më të madhe

Matilda

Roald Dahl BCA107

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një ndër heroinat më të dashura të letërsisë për fëmijë, MATILDA vjen më në fund në shqip, pas tre librave të tjerë fantastikë të autorit ROALD DAHL: “Çarli dhe fabrika e çokollatave”, “Gjiganti i Madh i Mirë” dhe “Shtrigat”. Libri vjen i përktheu nga origjinali anglisht prej Beti Njuma. Ilustrimet bardh e zi janë realizuar nga i famshmi Quentin Blake

Më shumë detaje

476 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Çabej
ISBN9789995635351

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Babai i Matildës, Zoti Krimbaçi, mendon se ajo s'është veçse një picirruke mendjemadhe.

Ndërsa e ëma kalon çdo pasdite duke luajtur bingo.

Po drejtoresha e shkollës? Ajo është më e tmerrshmja nga të gjithë! Një grua tirane që mendon se të gjithë fëmijët duhen zhdukur nga faqja e dheut...

Kurse Matilda vetë është një vogëlushe e jashtëzakonshme me mendje magjike, së cilës tashmë i ka ardhur në majë të hundës!

Kështu që gjithë këta të rritur bëjnë mirë ta ruajnë veten, pasi ka ardhur koha që Matilda t'u japë një mësim të mirë!

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe214
ISBN9789995635351
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBeti Njuma