Vajza e historive Shiko më të madhe

Vajza e historive

L. M. Montgomery BOM0161

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Njihuni me Sara Stenlin, e njohur në libër si Vajza e Historive. Ajo është heroina më e këndshme për L.M.Montgomery, bashkë me personazhin tjetër aq të njohur Ana Flokëkuqja.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN978-9928-263-09-4

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Sara Stenli është një vajzë vetëm katërmbëdhjetë vjeç, por ajo mund të rrëfejë tregime me një zë magjepsës aq të pastër e aq të gjallë, sa mund të shkrijë një zemër prej guri, që nuk mund t’u rezistosh së dëgjuari, të cilat të zhvillojnë imagjinatën dhe njëkohësisht të prekin thellësisht ndjenjat.

VLERESIME

“Vajza e Historive”, më i preferuari nga librat e mi.

L. M. Montgomery

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe256
ISBN978-9928-263-09-4
Titulli origjinalThe stories girl
RedaktoriLoredan Bubani
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiViola Robo