E bukura e pyjeve Shiko më të madhe

E bukura e pyjeve

Charles Perrault, D’Aulnoy, De Beaumont BCA056

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

E bukura e pyjeve nga Charles Perrault është një përrallë klasike për një princeshë të bukur, të cilën e magjepsën duke e vënë në gjumë, si dhe për një princ, i cili pas shumë vitesh arrin të zgjojë princeshën nëpërmjet puthjes së "dashurisë së vërtetë". E shkruar fillimisht nga Perrault, ashtu si shumë përralla të tjera klasike, edhe "E bukura e pyjeve" u ripunua dhe botua nga vëllezërit Grim.

Më shumë detaje

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN99927-33-48-9

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një përmbledhje e përrallave më të bukura të traditës gojore europiane, të mbledhura dhe rrëfyera në formën e tyre origjinale nga rrëfimtarë të jashtëzakonshëm si Perrault, D'Aulnoy dhe De Beaumont. Pjesa më e madhe e përrallave të kësaj përmbledhjeje kanë shërbyer shpesh si frymëzim për prodhime të famshme animacionesh për fëmijë. Në këtë botim i sjellim në trajtën e tyre origjinale me gjithë sharmin e shekujve përmes të cilëve janë lëvruar.

Të dhëna

Faqe162
ISBN99927-33-48-9
RedaktoriGustave Doré (il.)
Viti i Botimit2001
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNeka Turkeshi